İVEDİK OSB 1468. CAD. NO : 165 / 29 YENİMAHALLE / ANKARA
enrudear

BİYOLOJİK ATIK SU ARITMA TESİSLERİ ...

Biyolojik ve Evsel Atık Su Arıtma Tesisleri ..

İSO HEADER

Biyolojik Atık Su Arıtma Nedir ?

Biyolojik atık su arıtımı , organik maddelerin ayrışmasına yardımcı olmak için doğal süreçler kullanılan bir arıtma işlemidir.

 

Biyolojik işlemler, normal hücresel süreçleri kullanarak organik atıkları parçalamak için bakterilere ve diğer küçük organizmalara dayanır. Atık su, tipik olarak, çöp, atık ve kısmen sindirilmiş yiyecekler gibi bir organik maddeler içerir. Ayrıca patojen organizmalar, ağır metaller ve toksinler içerebilir.

 

Biyolojik atık su arıtımının amacı, ayrıştırma sonuçlarının uygun bertaraf için kolayca toplandığı bir sistem oluşturmaktır. Biyolojik arıtma, organik maddelerin atık sudan en iyi şekilde uzaklaştırılmasını sağlamak için hem aerobik hem de anaerobik biyolojik prosesleri kullanmaktadır.
Biyolojik arıtma tüm dünya çapında kullanılmaktadır, çünkü birçok mekanik veya kimyasal işlemden daha etkili, yatırım ve işletme maliyetleri açısından ekonomiktir.

Örnek proje resimleri ...

Biyolojik Atık Su Arıtma Uygulama Esasları ...

Biyolojik atık su arıtıma, fiziksel (ön arıtma) arıtmadan sonra uygulanan bir arıtma işlemidir. Ön arıtma ünitelerinde, çökeltiler veya yağ gibi maddeler atık sudan uzaklaştırılır.
Bu işlemler genellikle anaerobik ve aerobik süreçlere ayrılır. “Aerobik”, oksijenin mevcut olduğu bir işlemi ifade ederken, “anaerobik”, oksijenin bulunmadığı biyolojik bir arıtma işlemini tanımlar.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN !
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: