Ultrafiltration Systems (UF)

Home Page » Ultrafiltration Systems (UF)
Anmeksan Kalite
Banner Üyelik

ULTRAFILTRATION SYSTEMS

Ultrafiltration Systems

Ultrafiltrasyon Sistemleri ; Temelde bir filtreleme işlemidir. Ultrafiltrasyon tekniğini kullanarak su arıtımında kendi başına veya ozmoz öncesinde uygulanabilmektedir. Ultrafiltrasyon sistemleri modülleri, 0,01 mikron por çapına sahip membran yapısı ile kimyasal kullanımına gerek kalmadan bakteri, virüs ve diğer mikroorganizmalar için tam bir bariyer görevi görür. Yani bu por çapından büyük tüm partikülleri geri çevirerek; 0,1 NTU ‘dan daha düşük bulanıklık değeri ve organik madde giderimin de mükemmel bir filtrasyon yeteneği gösterir.

As it is known, one of the most applied methods of removing microbiological pollution in drinking water is chlorine dosage. Although the effect on the removal of these microorganisms is quite high, it is not 100%. Organisms that can resist disinfectants, such as some spore-forming microorganisms, can only be retained by Ultrafiltration membranes. This means that since the pore diameters of the membranes we use in Ultrafiltration systems are smaller than the diameters of microorganisms, we can safely purify them from water.

In addition, it is known that organic substances and chlorine compounds in water form THMs (trihalomethanes), and these THMs cause irreversible toxic effects on the human body. In this sense, the most important advantages of ultrafiltration are that it does not add any additives to the water, does not leave any residual products, and does not produce unwanted oxidative substances.

Ultrafiltrasyon Sistemleri (UF); Modülleri, yüzeysel suların mükemmel filtrasyonunun yanında, konvansiyonel biyolojik ve kimyasal arıtma çıkış sularının ,ters ozmoz sistemlerine beslenebilmesine olanak sağlamakta ve atıksu geri kazanım projelerinde önemli yer tutmakta ve deniz suyu ozmoz sistemlerinin ön arıtımında oldukça fazla kullanılmaktadır.

Ultrafiltrasyon Sistemleri (UF);  Ayrıca Deniz suyu arıtımı, gıda sektörü ve meşrubat prosesleri, doğal içme suyu hazırlama fabrikaları, bakteri alımı ve suyun dolaylı dezenfeksiyonu ve birçok özel proses de başarı ile kullanılmaktadır. Atık suların geri kazanımları için özel dizaynlar ve MBR kökenli, suyun tekrar geri kazanılmasına yönelik prosesler de sistemlerin can damarını oluşturmaktadır. Atık suların geri kazanımı ve yeniden üretim proslerinde kullanılması mümkündür.

ULTRAFILTRATION SYSTEMS PROJECTS

Menu